يکشنبه 12 ارديبهشت 1395
 
 
آرشیو مقالات کمينه
27

وصیت نامه شهید علیرضا نجد محتشم

 ترجمه زندگی با ذلت توام شود برای شما مرگ است و مرگ با سربلندی افتخار و حیات و زندگی است امروز ما باید تمام فرمایشات ائمه الهدی و امامان علیه السلام را سرمشق خود قرار داده و راه آنان را ادامه دهیم.

امروز ما با آگاهی تمام و شناخت کافی در این راه گام نهاده ایم و برای تحقق یافتن دین خدا در روی زمین به این عمل قدم گذاشته ایم و از خدا می خواهم اگر شهادت نصیب ما گردید مجهول و گمنام بسوی دوستان و عاشقان برویم و باز از خدا میخواهم در راه دینش قطعه قطعه و یا به آن صورت خاکسترم را بادها برای بازماندگان ببرد چون در مقابل شهیدان جزء خاک و خاکستری بیش نیستم بار پروردگارا آنچه که برای نوشتن این وصیت فکر می کنم همه اش ازآن توست و آنچه الان در وجودم است همه اش را تو عطا فرموده و هر عملی که برای رضای تو انجام میدهم و همه وجود ما از اراده توست من برای انجام فرایض هیچ چیز از تو ندارم و هیچ اراده ای برای انجام آن ندارم و هیچ توانی برای کاری ندارم آنچه است ازآن توست خدایا من هیچم در مقابل تو پس این وجود نا قابل را پذیرای درگاهت بگردان.
 
و چند کلمه ای اگر قابلیت گفتن برایم باشد برای ملت عرض میکنم امروز روز امتحان و روز میدان و روز بازار خرید است اگر کسی ارز بهتری تهیه نماید فردا رو سفید خواهد بود و گرنه برعکس آن میشود امروز روز ایثار و روز جنگ با کفار و روز جهاد است هرکس پشت به این نعمت الهی بکند عاقبت زیان خواهد دید.
 
دیگر چنین تاریخ ورق نخواهد خورد و رو سیاهی به ترسویان خواهد ماند والا همه خواهند مرد.
 
امروز تمام مردم مستضعف امیدشان به ایران است و مردم ایران برای ندای مظلومان لبیک     می گوید و دین خدا را در روی زمین به تحقق انجامد .
 
مردم قهرمان از امام عزیزمان هرچه قدر به رنج افتید دست نکشید مانند آن مجاهدی که پیر بود و در کربلا به زمین افتاد و در خون غوطه ور بود و زمین را با انگشتان خونین به آغوش        می چسباند و فریاد می زد عزیزانم یاور امام عزیزتان یعنی امام حسین ابن علی (ع) باشید و یک لحظه او را تنها نگذارید.
 
امروز شما هم در همه حال برای امام دعا کنید و یک لحظه از او غافل نباشید. همیشه در نظرتان باشد که شما امام پیری در جماران دارید و رهبری قاطع و به تمام شرایط رهبری دارای و سجاد زمان دارید از یادتان نرود.
 
امت اسلام زمانتان را خوب بشناسید نگذارید ماجرای قوم حضرت موسی (ع) به سر ما بیاید به آگاهیتان بیفزاید بیدار باشید هوشیار باشید و خودتان همیشه در صحنه باشید و زیاد وابسته به دنیا نباشید.
 
سخنی با خانواده ام داشته باشم :
 
پدر بزرگوارم حقیقتاًٍٍ در مقابل راٌفت و مهربانی تو عاجز مانده ام و از خداوند متعال می خواهم به مقام و عزت تو بیفزاید، زیرا برای رضای خدا و مردم مشکلات زیادی را تحمل کرده ای. پدر عزیزم بیا در حق من منت بگذار که نتوانستم در مشکلات خانه رسیدگی بکنم و از بازوی شما بگیرم پدر عزیزم از اینکه در مورد من متحمل مشکلات شده ای و برای رفاه من زیاد رنج    کشیده ای، خداوند جزای اعمالت را نیکو دهد. آنچه من بدی کردم و موجبات ناراحتیتان شما  شده ام،شما در حق من گذشت کن.
 
و اما مادر عزیزم درست است که تو از پدرم زیاد زحمات ما را متحمل شده اید و این را میدانم که قلب تو نرم تر از او و مهربانتر از پدرمان است تو را به حضرت زهرا (س) قسم میدهم در حق من آنچه بدی و ناراحتی دیده اید بگذر و از خداوند تعالی می خواهم در جهت مقام تو (شما) باشم. مادر عزیزم میدانم که تو راضی بودی و با دست خودت مرا به این سفر مقدس فرستادی و خودت وسائلم را جمع آوری کرده ای تو را به حق امام حسین (ع) و مادرش فاطمه زهرا (س) در نبودم به دشمنان داخلی و خارجی جای بهانه و جای نق زدن را نده و با قلبی پر از ایمان و اخلاص بر دهن یاوه گویان بزن که خیال باطلی نکنند و هیچ وقت برایم گریه و زاری نکن فقط برای مصیبت امام حسین و اولاد و اصحاب او گریه کنید و مواظب پدر عزیزم باشید که زیاد در این مورد فکر نکند و با روحیه ای قوی متحمل تمام مشکلات و ناملایماتها باشید.
 
و اما برادران عزیزم امیدوارم که شما نیز مرا ببخشید زیاد زحمتتان داده ام و از خداوند متعال می خواهم که همیشه توفیق خدمت به اسلام را پیدا بکنید و بیش از این به اسلام خدمت بکنید و این مسئله را برایتان ترسیم می کنم که امروز روز امتحان و روز میدان است و فردا روز پس دادن حساب است زیاد در فکر آن روز باشید امیدوارم که تفنگم را در زمین نگذارید و به        دیوصفتان تاریخ مهلت ندهید و روزگار را به رویشان سیاه بگردانید و فقط در فکرتان این باشد که به اسلام خدمت کنید نه برای انتقام کسی، همیشه خدا را در نظرتان داشته باشید و از تاریخ استفاده کنید که چه کسها در تاریخ زنده مانده اند و عاقبتشان چی شده، و در تمام مشکلات توکل به خدا بکنید و از هیچ چیز و از هیچ کس نترسید و ضمناً در راه اسلام بیش از اندازه فداکاری بکنید هدفتان فقط رضای خدا و اسلام باشد.
 
برادر بزرگوارم تو زیاد ما را تحمل کرده اید من در پیش شما همیشه خجل بودم که چرا نتوانستم از عهده زحمات شما بر آیم و امیدوارم که به بزرگواری خود مرا ببخشید و به خدا قسم زیاد سعی کردم که بتوانم در قبال زحمات شما کاری بکنم ولی نتوانستم انشاء ا... حتماً عوضش را خداوند برایت عطا فرماید.
 
برادران عزیزم مواظب پدر و مادرمان باشید و شما برای آنها قوت قلب بدهید که بهانه ای به فرصت طلبان داده نشود. به امید دیدار در قیامت، اگر به این زودی توفیق شهادت یافتم و لیاقت پروازبه سوی هدف یعنی خداوند اگر لطف و عنایتی و مرحمتی فرماید به جوار خودش دعوت نماید به امید روز پیروزی اسلام برکفر جهانی و در نهایت خواهر عزیزم شما هم مثل       حضرت زینب (ع) صبور باشید و هیچ وقت خودتان را ناراحتی نکنید و مانند سایر خواهران مقاوم و شکیبا باشید و خم به ابرو نیاورید و با روحیه ای قوی تحمل تمام مشکلات را بکنید و در پیش دوستان و آشنایان سر ما را پائین و خجل نکنید و با شهامت ایثارگری مثل حضرت زینب (ع) پیام مرا به خواهران دیگر برسانید و فقط به امام حسین (ع) و اصحابش گریه کنید.
 
و ضمناً وسایل شخصی ام را هر جور مصلحت بدانید به آن صورت استفاده کنید و خلاصه ازمن راضی باشید و خدا از شما راضی باشد و امیدوارم موجب بخشش و رحمت خداوند در مورد من باشید.
 
 
 
                                                                                      والسلام     خداحافظ
تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1639)
کد خبر: 80

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: